Zestawy mebli

Bota 09 meblościanka Bota Bota 09 meblościanka

Bota 09 meblościanka

od 1859 zł
Hektor 11 meblościanka biały połysk Hektor Biały Hektor 11 meblościanka biały połysk

Hektor 11 meblościanka biały połysk

3939 zł
Szerokość 285 cm, Wysokość 207 cm, Głębokość 50 cm
Hektor 10 meblościanka biały połysk Hektor Biały Hektor 10 meblościanka biały połysk

Hektor 10 meblościanka biały połysk

3745 zł
Szerokość 300 cm, Wysokość 207 cm, Głębokość 50 cm
Baros 10 meblościanka San Remo Baros Baros 10 meblościanka  San Remo

Baros 10 meblościanka San Remo

1289 zł
Szerokość 270 cm, Wysokość 200 cm, Głębokość 41 cm
Baros 10 meblościanka Biały połysk Baros Baros 10 meblościanka  Biały połysk

Baros 10 meblościanka Biały połysk

1289 zł
Szerokość 270 cm, Wysokość 200 cm, Głębokość 41 cm
Baros 10 meblościanka beton Baros Baros 10 meblościanka beton

Baros 10 meblościanka beton

1289 zł
Szerokość 270 cm, Wysokość 200 cm, Głębokość 41 cm
Sarah 10 meblościanka II Biała Sarah Sarah 10 meblościanka II Biała

Sarah 10 meblościanka II Biała

1969 zł
Sarah 10 meblościanka II Sarah Sarah 10 meblościanka II

Sarah 10 meblościanka II

1969 zł
Sarah 9 meblościanka I biała Sarah Sarah 9 meblościanka I biała

Sarah 9 meblościanka I biała

1329 zł
Sarah 9 meblościanka I Sarah Sarah 9 meblościanka I

Sarah 9 meblościanka I

1329 zł

Wybór pełnego zestawu mebli to najłatwiejszy sposób na stworzenie pięknego i komponującego się ze sobą wnętrza. Na dodatek, kupowane w ten sposób elementy są zwykle tańsze. Nieważne, czy potrzebny jest zestaw do salonu, kuchni czy sypialni. Wybór zestawów na rynku jest dość duży i często bez problemu można dobrać konkretne meble do swojego wnętrza.

Wybór stylu zestawu mebli

Zestawy mebli szczególnie przydadzą się tym osobom, które nie czują się zbyt pewnie w doborze stylu do mieszkania, a jednocześnie chcą, by całość dobrze się ze sobą komponowała. Dzięki nim, da się w łatwy sposób stworzyć wrażenie bardzo dobrze przemyślanego wnętrza. Warto więc przemyśleć, jakiego typu pomieszczenie podoba nam się najbardziej, a następnie po prostu wybrać wymarzony wzór.

Szczególną popularnością cieszą się meblościanki do salonu. Zwykle w ich skład wchodzi szafka RTV oraz otaczające ją meble: komody i szafki wiszące. Popularne są również zestawy do pokojów dziecięcych. Zazwyczaj w kompletach występują też stoły do jadalni, które można kupić wraz z krzesłami.

Warto dokładnie sprawdzić wymiary

Choć są bardzo szybkim i wygodnym sposobem na umeblowanie mieszkania, wybierając zestaw, należy bardzo dokładnie zmierzyć wielkość pomieszczenia. Zwykle meble przygotowywane są pod dość konkretne, najpopularniejsze wymiary. Dlatego też, jeśli mamy mieszkanie lub dom stworzony w starym budownictwie lub też w jakikolwiek sposób specyficzny (np. bardzo niski lub z rogowym ułożeniem telewizora) może okazać się, że wybór pełnego zestawu nie będzie miał szczególnego sensu.

Jeśli docelowo w budynku ma znaleźć się gotowy już komplet mebli, a sam budynek jest na etapie projektu, warto pomyśleć o tym już wtedy. Znacznie ułatwi to dobór mebli, zwłaszcza że gotowe opcje są zwykle zdecydowanie tańsze, niż te przygotowywane na wymiar.

Na jakie elementy zestawu mebli warto zwracać uwagę?

Producenci proponują w zestawach różne elementy – to wydaje się dość oczywiste. Dlatego też wybierając konkretny zestaw mebli, należy poza wyglądem mebli, sprawdzić też co będzie szczególnie istotne w nowo zaaranżowanym wnętrzu. Czy będzie potrzebna komoda? Jakiej wielkości ma być telewizor? Przed zakupem dobrze wypisać sobie np. na kartce, jakie elementy będą absolutnie konieczne, a z jakich można zrezygnować. Z czego w ogóle nie korzystamy? To pozwoli odpowiednio dopasować także budżet do planowanych zakupów.

Oczywiście kluczową rolę będzie pełnić też jakość mebli. Warto wybierać te wykonane z wysokiej jakości materiałów (np. drewna). W przypadku szuflad ważne będą także prowadnice. Sposób ich wykonania będzie kluczowy w sposobie użytkowania tego elementu, a warto pamiętać, że to jeden z najdroższych elementów mebla.

Nowoczesne, zestawione meble z oświetleniem

W coraz większej liczbie zestawów mebli dostępne jest podświetlenie LED. Pozwoli ono na stworzenie w pomieszczeniu przyjemnego dla oka klimatu, ale nie tylko. To właśnie dzięki niemu stworzymy we wnętrzu wrażenie trójwymiarowości mebli oraz ułatwimy sobie pracę. Podświetlenie LED jest przydatne szczególnie przy meblach kuchennych.

W takiej sytuacji należy jednak sprawdzić, czy oświetlenie może być bez problemu podłączone do prądu. Ponadto w razie zepsucia się światła może okazać się, że naprawa ich może być dość czasochłonna, dlatego nie warto stawiać na oświetlenie gorszej jakości.

Eklektyzm meblowy nie jest dla każdego

Choć wiele osób próbuje meblować wnętrze na własną rękę, często okazuje się to syzyfową pracą. Niełatwo jest dobrać elementy z różnych stylów tak, aby do siebie pasowały. Na szczęście zestawy mebli sprawiają, że ten problem po prostu znika. Po zakupie zestawu wystarczy dokupić dodatki, dzięki którym przygotowane przez specjalistów meble nabiorą unikatowego charakteru. Zakup zestawu w żadnym razie nie oznacza więc, że nasze mieszkanie będzie nudne i monotonne.

Dlatego też wybierając zestaw mebli, warto od razu rozejrzeć się za dodatkami, dzięki którym mieszkanie stanie się dużo bardziej osobiste. Meble będą stanowić tylko pewną bazę do stworzenia przyjemnego wnętrza, w którym będziesz czuć się dobrze. Nie wahaj się więc i wybierz wymarzony zestaw już teraz.