Wieszaki na ubrania

Cortina CNAG04 wieszak na ubrania Cortina Cortina CNAG04 wieszak na ubrania
Promocja

Negocjuj cenę

Cortina CNAG04 wieszak na ubrania

395 zł
439 zł
Szerokość 93 cm, Wysokość 101 cm, Głębokość 33 cm

Wieszaki na ubrania wyjściowe, stojące tuż przy drzwiach, to bardzo użytkowy element wystroju wnętrza. Dzięki nim najczęściej używane kurtki czy bluzy będziesz mieć zawsze pod ręką. Na dodatek zazwyczaj takie stojaki wykonane są w ciekawy sposób, przez co pełnią także funkcję dekoracyjną. To uniwersalne dopełnienie wnętrza pomoże Ci określić jego charakter. Możesz również postawić na wieszaki przymocowywane do ściany przy drzwiach, które pozwolą Ci zaoszczędzić trochę miejsca, a w dalszym ciągu będziesz mógł cieszyć się tym wygodnym rozwiązaniem. Z jakich materiałów powinien być stworzony wygodny i funkcjonalny wieszak?

Wieszak stojący czy ścienny? Wady i zalety

Stojące wieszaki często wiążą się z naprawdę fantazyjnym wzornictwem. Znajdziemy je w różnych wydaniach: drewnianych, kutych lub z tworzyw sztucznych. Dzięki temu dopasujemy je niemal do każdego wnętrza. Są też zwykle bardzo solidne i łatwe w przenoszeniu. Zajmują jednak więcej miejsca, niż te ścienne, a jeśli zakupimy przedmiot słabej jakości, może mieć zły balans i przewracać się, gdy powiesimy na nim cięższe ubrania. Wieszaki na ubrania ścienne często mają również ciekawe wzory, choć ich ilość bywa bardziej ograniczona, a choć są mniej mobilne, zwykle spełniają swoją funkcję równie dobrze.

Z czego może być wykonany wieszak?

Możliwości jest co najmniej kilka. Częstym wyborem są takie wykonane z solidnego drewna. Przyjemne w dotyku, będą eleganckim dodatkiem jak również trwałym elementem naszego otoczenia. Wykonuje się je głównie z dębu, który jest odporny na uszkodzenia. Możemy jednak wybrać także wieszaki stworzone z metalu. Są cięższe od tych drewnianych, ale przez to zyskują na stabilności: trudniej je przewrócić, choć również trudniej przenieść. Jeśli zaś nie zależy nam, aby był on pojedynczym, metalowym lub drewnianym elementem możemy wybrać taki wykonany z płyty meblowej, który swoim wyglądem będzie przypominał szafkę. Wieszaki na ścianę mogą być zaś połączeniem drewna i metalu.

Dobierz wieszak do wnętrza mieszkania

Stylistyka wieszaka powinna być spójna z pozostałą częścią pomieszczenia. Zwróć uwagę na przykład na kolor ścian. Jeśli te są ciemne, postaw na jasną barwę tego przedmiotu i innych mebli. Dzięki takiemu kontrastowi wnętrze wyda się większe i wielowymiarowe. W przypadku ścian jasnych dobierz kolor do innych elementów w mieszkaniu. Posiadasz srebrne wykończenia lamp? Wybierz wieszak w podobnym kolorze. Doskonale będzie, gdy znajdziesz też taki w barwie mebli. Ponadto zwróć uwagę na sam projekt. Gdy stawiasz na proste, graficzne kształty, taki też powinien być ten element. Preferujesz styl retro? I takie propozycje znajdziesz!

Wieszak na kółkach: jeszcze większa mobilność

Jeśli szukasz wieszaka do pomieszczenia, w którym wiele się dzieje, kluczowa może okazać się mobilność. Wtedy możesz zakupić model posiadający kółka. Dzięki temu bez problemu przesuniesz ten element, gdy będzie taka potrzeba. Takie propozycje mogą być przydatne szczególnie w biurach. Tego typu wieszaki zwykle są jednak wykonane z nieco delikatniejszych i mniej stabilnych materiałów, dlatego należy uważać, aby ich nie przeciążyć. Mają często jednak jeszcze inne zalety. Na przykład ich wysokość może być regulowana, dzięki czemu możemy dopasować ją do naszego wzrostu. Nie zrobimy tego z na przykład bardziej klasycznym, kutym wieszakiem.

Gdzie ma stanąć Twój wieszak?

Miejsce, w którym planujesz umieścić wieszak, będzie determinować jego ostateczny wygląd. Jeśli masz zamiar umieścić go w przedpokoju, wybierz taki w wersji szafki lub eleganckiego stelaża. Masz małe mieszkanie, które po wejściu od razu zmienia się w salon lub sypialnię? Wybierz ten naścienny lub postaw na stojący i dopasowany do pozostałej części umeblowania. Niektóre z nich mogą wręcz pełnić funkcję ozdobnej i użytkowej rzeźby. Gdy szukasz wieszaka do biura, prostota będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Taki przedmiot powinien być jak najbardziej funkcjonalny oraz odporny na zniszczenia: w końcu będzie z niego korzystać wiele osób!