Zestawy mebli kuchennych

AMANDA 1 260 kuchnia akacja cynamonowa Kuchnia AMANDA 1 260 kuchnia akacja cynamonowa

AMANDA 1 260 kuchnia akacja cynamonowa

1269 zł
AMANDA 2 260 kuchnia akacja cynamonowa/priede arden Kuchnia AMANDA 2 260 kuchnia akacja cynamonowa/priede arden

AMANDA 2 260 kuchnia akacja cynamonowa/priede arden

1229 zł
MARGARET 3 260 kuchnia orzech Kuchnia MARGARET 3 260 kuchnia orzech

MARGARET 3 260 kuchnia orzech

1899 zł
PERŁA 260 kuchnia dąb sonoma/biały Kuchnia PERŁA 260 kuchnia dąb sonoma/biały

PERŁA 260 kuchnia dąb sonoma/biały

1109 zł
Czas realizacji 96h
DARIA 240 kuchnia antracyt/dąb wotan Kuchnia DARIA 240 kuchnia antracyt/dąb wotan

DARIA 240 kuchnia antracyt/dąb wotan

879 zł
Czas realizacji 96h
IDEA 180 kuchnia zestaw antracyt/dąb wotan Kuchnia IDEA 180 kuchnia zestaw antracyt/dąb wotan

IDEA 180 kuchnia zestaw antracyt/dąb wotan

1596 zł
Czas realizacji 96h
DARIA 240 kuchnia dąb sonoma/biały Kuchnia DARIA 240 kuchnia dąb sonoma/biały

DARIA 240 kuchnia dąb sonoma/biały

879 zł
MARIJA 200 kuchnia dąb sonoma/biały połysk Kuchnia MARIJA 200 kuchnia dąb sonoma/biały połysk

MARIJA 200 kuchnia dąb sonoma/biały połysk

929 zł
MARIJA 200 kuchnia dąb sonoma/wanilia Kuchnia MARIJA 200 kuchnia dąb sonoma/wanilia

MARIJA 200 kuchnia dąb sonoma/wanilia

697 zł
VIOLA 260 kuchnia dąb sonoma/biały połysk Kuchnia VIOLA 260 kuchnia dąb sonoma/biały połysk

VIOLA 260 kuchnia dąb sonoma/biały połysk

1339 zł
VIOLA 260 kuchnia dąb sonoma/wanilia Kuchnia VIOLA 260 kuchnia dąb sonoma/wanilia

VIOLA 260 kuchnia dąb sonoma/wanilia

999 zł
KATIA 220 kuchnia j. beżowy/san marino Kuchnia KATIA 220 kuchnia j. beżowy/san marino

KATIA 220 kuchnia j. beżowy/san marino

899 zł

Zestaw mebli do kuchni

Kuchnia jest zwykle największą inwestycją, zwłaszcza w małym mieszkaniu. Sam komplet urządzeń może kosztować nawet kilkanaście tysięcy, a meble często drugie tyle, nawet w przypadku małej przestrzeni. Na szczęście z pomocą przychodzą zestawy mebli kuchennych, które w stosunkowo niskiej cenie pozwolą zaaranżować cały ten obszar.

Tu wymiary mają kluczowe znaczenie

Wybór mebli do kuchni bywa szczególnie problematyczny, dlatego że zwykle chcemy idealnie dopasować je do wymiaru pomieszczenia. Dlatego nim podejmie się decyzje o zakupie zestawu mebli do kuchni, trzeba sprawdzić, co dokładnie będzie potrzebne i jakie są wymiary niezbędnych sprzętów. Warto rozpisać sobie wymiary lodówki, płyty grzewczej czy piekarnika. Dobrze jest też dopasować to pod siebie. Jeśli raczej nie używa się piekarnika, warto z niego zrezygnować np. na rzecz dodatkowego blatu czy szafki.

Z powodu problemów związanych z wielkością mebli, nie zawsze zestaw mebli do kuchni będzie dobrym rozwiązaniem. Jest jednak zawsze znacznie tańszą opcją niż tworzenie mebli kuchennych na zamówienie. Szczególnie łatwo będzie wkomponować zestaw w podłużną kuchnię. Jeśli więc mamy taki rozkład pomieszczenia, wybór odpowiedniego zestawu powinien być możliwy.

Jaki blat do kuchni wybrać?

Najbardziej popularne blaty do kuchni to te z tworzywa sztucznego. Mają wiele zalet. Są nieprzemakalne i dość wytrzymałe, a ich raczej niska cena pozwala na zakup nawet mniej zamożnym rodzinom. Takie też blaty zwykle znajdują się w zestawach kuchennych, dlatego trzeba liczyć się z tym, że wybór będzie dość ograniczony.

To jednak nie oznacza, że blat musi taki zostać. Większość szafek ma możliwość wymiany blatu na inny. Wtedy można zainwestować na przykład w blat granitowy. To dość kosztowna, ale niezwykle trwała i przede wszystkim bardzo naturalna opcja. Na dodatek sprawia, że wnętrze wygląda bardzo stylowo. W dłuższej perspektywie warto wziąć ją więc pod uwagę.

Meble pod zabudowę lodówki

Coraz popularniejsze staje się zabudowanie lodówek i innych urządzeń kuchennych, takich jak na przykład zmywarka. Obniża to trochę cenę samych sprzętów i sprawia, że jego wygląd przestaje być aż tak istotny. Można się dzięki temu skupić na samym ich wymiarze oraz posiadanych funkcjach. Niestety, zestawy mebli kuchennych często nie mają w swoim zestawie możliwości zabudowy lodówki, choć nie jest to sztywna reguła.

Ciekawym rozwiązaniem dla małych kuchni wydaje się być zamontowanie okapu z filtrem węglowym. Dzięki temu nie trzeba martwić się odpływem powietrza i zwykle zyskuje się miejsce na dodatkową szafkę nad kuchenką, co jest niezwykle istotne w przypadku niewielkich przestrzeni.

Jaki kolor kuchni wybrać?

Jednym z najpopularniejszych kolorów kuchni jest oczywiście klasyczna biel, którą można dopasować do niemal każdego wnętrza. To jednak nie oznacza, że to jedyny wybór. Wśród zestawów mebli kuchennych można znaleźć między innymi jasny lub ciemny, chłodny brąz. Warto dobrać taki kolor, który będzie dobrze komponował się z posadzką.

Jeśli w pomieszczeniu będą znajdować się jasne meble dobrze skontrastować je z ciemniejszą lub chociaż szarą ścianą, dzięki czemu optycznie powiększa się pomieszczenie. Można również postawić na dużą ilość oświetlenia w meblach. Nie tylko ułatwi ono gotowanie, ale sprawi także, że kuchnia będzie sprawiała wrażenie bardziej przytulnej. Jej wygląd zacznie zachęcać do gotowania.

Salon z aneksem kuchennym a pozostałe meble

W przypadku mieszkań, w których salon oraz kuchnia znajduje się w jednej przestrzeni, można zastosować dwa podstawowe wyjścia aranżacyjne. Po pierwsze, można wyraźnie oddzielić te przestrzenie kolorystycznie, np. wybierają meble o kontrastujących ze sobą kolorach. Dzięki temu podział będzie bardzo konkretny i schludny. Jednakże niekoniecznie sprawdzi się to w małych pomieszczeniach: może skutecznie pomniejszać je optycznie. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać meble kuchenne i salonowe wykonane w podobnym stylu.

Wybór zestawu mebli kuchennych nie jest prosty, dlatego dobrze jest postawić na znane marki, które zapewniają doskonałą jakość wykonania swoich produktów.