Zestawy mebli do przedpokoju

Wybranie zestawu mebli do przedpokoju, umeblowanie przedpokoju nie jest wcale łatwym zadaniem. To często bardzo mała przestrzeń, która przy okazji powinna być jak najbardziej funkcjonalna. Zwykle w niej trzymane są ubrania wyjściowe oraz buty. Czasem pełni też funkcję domowego schowka. Taką przestrzeń niełatwo zaaranżować, lecz jest na to sposób. Wystarczy nabyć zestaw mebli do przedpokoju.

Czemu zestaw mebli do przedpokoju to dobry wybór?

Przedpokój jako dość mała przestrzeń nie będzie dobrze wyglądał, jeśli meble w nim nie będą do siebie dopasowane. Zaś wybierając szafy i komody z różnych kompletów, jest po prostu trudne i bardzo czasochłonne. Dlatego też zestaw mebli jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli dostępne modele odpowiadają nam swoimi wielkościami.

Elementy wchodzące w skład zestawu mebli do przedpokoju

Przed wyborem zestawu mebli do przedpokoju należy wybbrać, jakie konkretnie meble będą potrzebne. Zwykle absolutnie podstawowa jest szafa, w której można powiesić kurtki oraz inne stroje wyjściowe, wymagające wieszaka. Stanowi ważny element domowej garderoby i często życie bez niej jest dość trudne.

Przydatna może być też szafka na buty, która może ale nie musi być połączona z większą szafą. Taki mebel może pełnić także więcej funkcji. Często szafki tego typu pełnią też rolę siedziska. Doskonale sprawdzą się więc w większym przedpokoju jako miejsce na którym możemy spokojnie zawiązać buty. Być może przyda się nam również mniejsza szafka albo osobny wieszak.

Jakie kolory najlepiej sprawdzą się w przedpokoju?

Nie warto przytłaczać ciasnych i niewielkich pomieszczeń, takich jak przedpokój. Dlatego często stawia się na jasne i jednolite kolory oraz proste wzory. Dobrym wyborem może okazać się zakupienie mebli z dużym lustrem. Dzięki temu wnętrze zostanie optycznie powiększone, ale nie tylko. Pozwoli ono na wygodne przeglądanie się przed wyjściem.

Jeśli białe ściany to nie jest to, co lubisz, warto podstawić w przedpokoju na kontrast. Wystarczy wybrać jasne meble i przemalować ściany na bardzo ciemny, dopasowany do podłogi kolor. Wbrew pozorom, nie musi to sprawiać, że wnętrze będzie wydawało się mniejsze! Wystarczy dobrać do niego… jasne meble. Najlepiej białe lub w kremowym kolorze. Dzięki temu dodamy efektu 3D.

Przedpokój musi być przede wszystkim funkcjonalny

To zwykle nie jest pomieszczenie, w którym spędza się najwięcej czasu. Wchodząc lub wychodząc z domu, widzi się je tylko przez chwilę. Dlatego, choć jego wygląd jest istotny, o wiele bardziej kluczowa jest w tym przypadku funkcjonalność. Z tego powodu dobrze jest wybierać rozwiązania, które zwiększą naszą możliwość przechowywania rzeczy.

Należy pamiętać, że miejsce, w którym będziemy przechowywać buty, powinno być jednym z najtrwalszych. Mokre, często brudne obuwie zniszczy delikatne szafki. Dlatego wybierając zestaw mebli, warto sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany właśnie ten element, skupiając się na jego wodoodporności.

Jak zaaranżować niewymiarowy przedpokój?

Przedpokoje często nie są takie, jak tego chcieliby właściciele mieszkań. Zbyt ciasne, zbyt długie, nieregularne albo zbyt ciemne są jednym z trudniejszych miejsc domu do aranżacji. Dlatego bardzo ważne jest, by dobrze dobrać kolor ścian w połączeniu z meblami, które będą znajdować się w domu.

Nim zakupimy zestaw mebli do przedpokoju, najpierw należy bardzo dokładnie go zmierzyć. Dzięki temu nie zostanie popełniony błąd i nie okaże się, że np. szafka nie wchodzi w odpowiednie miejsce. Warto też dobrać meble tak, aby nie zajmowały całej przestrzeni. Swoboda poruszana się w przedpokoju jest kluczowa, zwłaszcza jeśli jest przechodni z pomieszczenia do pomieszczenia. Jakby tego było mało, w większości mieszkań to jedyna droga pożarowa i w takiej po prostu trzeba mieć możliwość szybkiego poruszania się.

Dlatego też nie należy kupować do tego miejsca nadmiaru mebli. Minimum, które jest potrzebne, powinno absolutnie wystarczyć. Z tego też powodu zestawy mebli do przedpokoju zwykle są dość skromne, a co za tym idzie: tanie. Dlatego wiele osób może pozwolić sobie na taką jednorazową inwestycję.