Toaletki

Porti 78 toaletka Dąb Antyczny


Porti 81 taboret z siedziskiem Dąb Antyczny


Velvet 78 toaletka


Porti 78 toaletka Dąb Czekoladowy


Milla biurko, toaletka 24W0KY03 czarne


Milla biurko, toaletka 241NKY03 matera

Toaletki były obowiązkowymi meblami. Dziś są jedynie dodatkiem i mogą świadczyć o życiu w luksusie. I choć toaletki nie są absolutnie konieczne, to na pewno ułatwiają wykonywanie codziennej, kobiecej rutyny, a na dodatek po prostu doskonale poprawiają humor. Poczuj się niczym księżniczka i wybierz toaletkę, przy której wykonywanie codziennego makijażu będzie czystą przyjemnością. Zwróć uwagę na wysoką jakość lustra oraz na to, ile drobiazgów możesz schować w szufladach. Ważne też powinno być dla Ciebie dobre oświetlenie: to dzięki niemu wykonasz najpiękniejszy makijaż.
Skąd wzięła się kobieca toaletka?
Toaletki powstały w XVIII wieku. Dopiero wtedy pojawiły się w formie osobnego mebla. Wcześniej takim mianem nazywano pojedynczy stolik z kilkoma szufladami. Stopniowo jednak zaczęła zmieniać się w komódkę, przy której nie tylko można wykonać fryzurę albo makijaż, ale też przechowywać najcenniejsze z kobiecych rzeczy, takie jak kosmetyki, czy biżuteria. Nazwa mebla wzięła się od rodzaju tkaniny, która zwłaszcza we Francji była wykorzystywana do obicia tego typu mebli. "Tolie" oznacza "płótno", a "toliette" jest słowem oznaczającym wszystkie czynności higieniczne. Stąd z resztą wzięła się także nasza polska i powszechnie używana do dzisiaj "toaleta".
Prosta współczesność czy toaletka prawdziwej królowej?
Współcześnie możemy znaleźć liczne modele toaletek. Wiele z nich nawiązuje na przykład do skandynawskiego stylu. Proste i funkcjonalne, pasują do wielu przestrzeni. Dodatkowo niektóre z nowoczesnych modeli są wyposażone w aktualne dodatki, takie jak na przykład podświetlane lustra. Dzięki nim jesteśmy w stanie sprawniej i lepiej wykonać makijaż. Gdy jednak zależy nam na dodaniu wnętrzu odrobiny ekstrawagancji, możemy postawić na toaletki w stylu retro. Drewniane i cięższe, będą cieszyć oko przez lata. Warto uważać na modele, które posiadają szklane blaty. Te są niełatwe w czyszczeniu, a w trakcie makijażu łatwo je wybrudzić.Mogą jednak dobrze pełnić funkcję dekoracyjną.
Gdy kupujesz toaletkę pomyśl też o tym
Toaletka będzie potrzebowała bez wątpienia wygodnego krzesła. W niektórych przypadkach to będzie dołączone do zestawu, ale nie zawsze. W takiej sytuacji zwróć uwagę na to, czy będziesz w stanie dobrać odpowiednie, pasujące do tego mebla krzesło. Sprawdź też, czy model jest od razu z lustrem w komplecie. To zazwyczaj się pojawia, ale w przypadku niektórych pojedynczych modeli może okazać się, że będziesz musiał zaopatrzyć się w nie później samodzielnie. Jeśli nie zależy Ci na drewnianym meblu, możesz pomyśleć nad toaletką wykonaną z czegoś innego, ale przede wszystkim myśl o jej docelowej funkcjonalności i powodów zakupu.
Toaletka a małe mieszkanie w mieście
Współczesny metraż mieszkań często nie pozwala na ekstrawagancję. Nasze meble muszą być niewielkie i pojemne oraz wielozadaniowe. W takiej sytuacji toaletka wydaje się często zbędnym zakupem. Pomyśl więc nad tym, czy na pewno będziesz jej używać. Nie pracujesz przy biurku? Wtedy właśnie ona może zająć jego miejsce. Przy małym metrażu wybieraj takie modele, które nie są szczególnie duże, ale zawierają liczne szuflady, w których schowasz swoje rzeczy. Ponadto weź pod uwagę, że toaletka jest zwykle niewysokim meblem. Oznacza to, że będzie wyglądać dość lekko i zwykle powiększy optycznie naszą przestrzeń.
Komplet mebli, a w nim toaletka
Nie czujesz się najlepiej w aranżacji wnętrz? Wybierz taki komplet mebli do sypialni, aby znajdowała się w nim także toaletka. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wnętrze zachowa harmonijny wygląd. Dzięki dodatkom sprawisz zaś, że całość pomieszczenia zachowa indywidualny charakter. Pomyśl nad dodatkami, które pomogą Ci w korzystaniu z tego mebla. Jeśli malujesz się regularnie, zakup stojaki i organizery na kosmetyki. Przyda Ci się również miejsce, w którym bezpiecznie odłożysz telefon. Warte zakupu może być także niewielkie lusterko, które pomoże Ci przy wykonywaniu elementów makijażu wymagających większej dokładności, np. przy malowaniu oczu.