Szafy narożne

Imperial Typ21 szafa ubraniowa narożna Imperial Imperial Typ21 szafa ubraniowa narożna
Promocja

Negocjuj cenę

Imperial Typ21 szafa ubraniowa narożna

1107 zł
1259 zł
Szerokość 93 cm, Wysokość 195 cm, Głębokość 93 cm
Novi NVIS03 szafa ubraniowa narożna Novi Novi NVIS03 szafa ubraniowa narożna
Promocja

Negocjuj cenę

Novi NVIS03 szafa ubraniowa narożna

1741 zł
1979 zł
Szerokość 103 cm, Wysokość 199 cm, Głębokość 103 cm
Todi TODS03 szafa narożna Todi TODS03 szafa narożna
Hit cenowy

Promocja

Negocjuj cenę

Todi TODS03 szafa narożna

1495 zł
1699 zł
Szerokość 98,5 cm, Wysokość 190 cm, Głębokość 98,5 cm
Chicory CHRBS891-M213 szafa narożna Chicory CHRBS891-M213 szafa narożna
Negocjuj cenę

Chicory CHRBS891-M213 szafa narożna

1449 zł
Szerokość 103 cm, Wysokość 198 cm, Głębokość 103 cm

Coraz częściej wybieranym elementem wyposażenia wnętrza są szafy narożne. Niegdyś bardzo popularne narożniki zostały wyparte przez bardziej funkcjonalne i pojemniejsze konstrukcje. Czym kierować się przy doborze takich mebli?

Niewielka przestrzeń nie musi ograniczać

Szczególnie w blokach dostępne miejsce może być problemem dla aranżacji wymarzonego mieszkania. Dlatego, aby maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, należy wybrać rozwiązania ergonomiczne i zapewniające wysoką praktyczność użytkową. Szafy narożne wpisują się w te zalecenia bardzo dobrze. Mogą być rewelacyjnym dopełnieniem pomieszczenia bez względu na jego rozmiar.

Istotną zaletą szafy narożnej jest jej umiejętność dopasowania do pomieszczenia. Nie potrzeba na nie długich ścin, bo mogą być umieszczone w niewielkim obszarze pokoju, sypialni czy innego pomieszczenia. Dzięki temu można zmieścić w niej dużo rzeczy bez zabierania większej przestrzeni.

Różne modele szaf narożnych

Wybierając odpowiedni model, warto przemyśleć jego konstrukcje. Chodzi głównie o wysokość mebla i dostępne miejsce między jego częścią wierzchnią a sufitem. Dla wielu osób to miejsce ma bardzo duże znaczenie, ponieważ mogą tam umieścić jeszcze kilka podręcznych bibelotów. Inni natomiast woleliby mieć szafę dopasowaną do wysokości danego pomieszczenia.

Innym czynnikiem, który jest bardzo istotny podczas wybierania szafy narożnej, jest jej układ. Obecnie można go w dużej mierze dostosować do wnętrza, nawet jeśli mowa o gotowych modelach. Niektóre z nich skonstruowane są według litery L tak jak szafa Orlando O18 lub w sposób uwypuklający front. Do takiego rozwiązania zalicza się, chociażby szafa Smart S4. Zapewnia ogromną przestrzeń użytkową bez zabierania zbędnego miejsca wewnątrz pomieszczenia. Wybór szafy narożnej często podyktowany jest ograniczonym miejscem. Dlatego warto rozglądać się za modelami, które nie będą przytłaczały swoim designem. W innym przypadku mogłyby pomniejszać już dosyć małe pomieszczenie. Preferowane są wtedy kolory jasne i przeszklenia frontów.