Szafki na buty

Cortina CNAG01 szafka na buty Cortina Cortina CNAG01 szafka na buty
Promocja

Negocjuj cenę

Cortina CNAG01 szafka na buty

835 zł
949 zł
Szerokość 92,8 cm, Wysokość 100,2 cm, Głębokość 38 cm
Cortina CNAG02 szafka na buty Cortina Cortina CNAG02 szafka na buty
Promocja

Negocjuj cenę

Cortina CNAG02 szafka na buty

879 zł
999 zł
Szerokość 92,8 cm, Wysokość 100,2 cm, Głębokość 38 cm
Cortina CNAG05 szafka na buty z siedziskiem Cortina Cortina CNAG05 szafka na buty z siedziskiem
Promocja

Negocjuj cenę

Cortina CNAG05 szafka na buty z siedziskiem

659 zł
749 zł
Szerokość 93 cm, Wysokość 47 cm, Głębokość 38 cm
Helio 38 szafka RTV Helio 38 szafka RTV
Promocja

Helio 38 szafka RTV

719 zł
799 zł
Szerokość 50 cm, Wysokość 50 cm, Głębokość 48 cm

Choć nie są koniecznym elementem każdego mieszkania, szafki na buty zdecydowanie ułatwiają wprowadzenie porządku do domu. Są funkcjonalne, ale mogą też być dodatkową ozdobą. Jaki model najlepiej wybrać? To może być dość trudne zadanie: w końcu szafka szafce nierówna! Te meble mogą mieć od 20 centymetrów do prawie 2 metrów wysokości, a styl każdej z nich może wyglądać zupełnie inaczej. Gdy jednak myślisz nad zakupem takiego mebla, weź przede wszystkim pod uwagę jego jakość oraz funkcjonalność, tak aby móc korzystać z niego wygodnie przez długie lata.

Styl skandynawski, a może siedzisko?

Gdy wybieramy szafki na buty, możemy wziąć pod uwagę kilka różnych dominujących stylów. Proste, skandynawskie meble są dziś tymi najbardziej popularnymi, dlatego też właśnie je znajdziemy w największej ilości wielkości i kształtów. Dobrym rozwiązaniem może być również szafka na buty, która posiada siedzisko. Będziemy mogli na nim wygodniej zawiązać buty, albo nawet spędzić wolną chwilę. W takiej sytuacji tracimy jednak miejsce, na którym swobodnie da się położyć na przykład torebkę, co dla wielu kobiet może być istotnym elementem. Jeśli mamy małe mieszkanie dobrym rozwiązaniem może okazać się szafka na ścianie, która nie będzie zajmowała nam zbyt wiele przestrzeni.

Metraż mieszkania a wielkość naszej szafki na buty

Większe mieszkanie to większe możliwości, jednak jeśli mamy niewielki metraż warto wybrać niewielki, kompaktowy mebel. W takiej sytuacji warto też przemyśleć, w jaki sposób chcemy przechowywać nasze obuwie. W pionie, czy w poziomie? W tym pierwszym przypadku będziemy musieli zrezygnować z miejsca do siedzenia, ale za to możemy zakupić model wyposażony w lustro. Jednocześnie niskie meble samoistnie sprawiają, że nasze wnętrze wygląda na większe i delikatniejsze, dlatego warto pomyśleć i o tym. Wybierając szafkę, pomyśl również nad tym, ile osób będzie z niej korzystać. Tylko Ty? A może inni członkowie Twojej rodziny? Pomyśl, ile par butów używacie na raz razem.

Jakie są standardowe wymiary szafek na buty?

Szafki na buty mają naprawdę różne kształty, dlatego trudno podać jednolite wymiary. Głębokość tego typu mebla wynosi zwykle co najmniej 15 centymetrów, lecz jeśli mamy większe mieszkanie, możemy zdecydować się na większą. Szerokość może wynosić do 150 cm, a wysokość do około 2 metrów, ale tu pamiętajmy, że wiele zależy od tego, czy kupujemy mebel zorientowany w pionie, czy poziomie. W trakcie zakupów zwróć też uwagę na to, czy szafka będzie funkcjonalna. Posiada miejsce tylko na buty czy może ma szufladę, do której schowasz klucze albo dokumenty? A może zmieści się do niej coś większego? Pomyśl nad tym, ile docelowo będziesz mieć w swoim mieszkaniu schowków.

Wybierz odpowiednie dla siebie drzwiczki

Wiele modeli szafek na buty jest zamykanych tak, abyś nie musiał bezustannie widzieć swojego obuwia. Coraz częściej wybierane są jednak wersje pozbawione drzwiczek. Pozwalają one na chwycenie butów, nawet gdy wychodzisz z domu w pośpiechu. Nie musisz przejmować się otwieraniem szafki, co ułatwia korzystanie z niej, zwłaszcza gdy nie przepadasz za dbaniem o porządek. Ponadto dzięki temu nasze obuwie ma zapewnioną bardzo dobrą wentylację, co w przypadku tych ubrań jest niezwykle istotne. Ale jeśli posiadasz dużą ilość par być może lepszym rozwiązaniem byłyby jednak zamykane drzwiczki lub meble łączące obydwie opcje. Wtedy rzadziej używane obuwie uniknie zbędnego kurzenia się.

Z czego powinna być wykonana szafka na buty?

Ten mebel będzie musiał przetrwać naprawdę dużo. Wilgotne buty niekoniecznie łatwo przechowywać w szafce ze zbyt delikatnych materiałów. Z tego powodu musi być ona wykonana z trwałych i nierdzewiejących elementów. Na dodatek dobrze jest wybrać materiał trwały na zarysowania. W przedpokoju często zjawiamy się w biegu, chwytając szybko rzeczy, czy też odstawiając je niezbyt delikatnie, gdy wracamy z pracy. W takiej sytuacji o wiele łatwiej jest zniszczyć mebel. Dlatego też w przypadku szafek na buty poleca się na przykład płyty MDF, które są dość elastyczne i mogą być wodoodporne, co w tym przypadku ma kluczowe znaczenie.