Stelaże

NX16 Wkład sprężynujący 160/200


NX90 Wkład sprężynujący 90/200


NX120 Wkład sprężynujący


Monaco stelaż z podnośnikiem gazowym do łóżka


NX15 wkład sprężynujący 140/200


MWSD Stelaż do łóżka 120

Stelaże do łóżek
Odpowiednio dobrane stelaże do łóżek pomogą Ci w spokojnym i głębokim śnie. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki niemu w Twoim materacu nie będzie zbierała się wilgoć, co przedłuży jego zdrowotność i zmniejszy ilość drobnoustrojów. Wybierz odpowiedni, który wytrzyma lata oraz da Ci pewne oparcie pleców. Zwróć przy tym uwagę nie tylko na wymiary, ale na wykorzystane drewno oraz na to, jakiego materaca będziesz używać. Na przykład te lateksowe wymagają delikatnego traktowania, jeśli nie chcesz, aby uległy zniszczeniu. Także materiał piankowy łatwiej się odkształca i wybrany stelaż musi uwzględniać taką ewentualność.
Jakie stelaże do łóżek są najlepsze?
Wybieraj tylko takie, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Sen to podstawa dobrego samopoczucia i jeśli będziesz mieć problem z zaśnięciem na niewygodnym łóżku, szybko odbije się to na Twoim zdrowiu. Stelaże wykonywane są przede wszystkim z drewna, które dobrze amortyzuje ruchy, a przy okazji jest materiałem ekologicznym i dosyć wytrzymałym. Możesz wybrać spośród kilku rodzajów drewna, m.in. brzozowego, bukowego i sosnowego. Te ostatnie są najtańsze, ale też zwykle najgorszej jakości. Za to drewno bukowe może poszczycić się dużą odpornością na nacisk oraz elastycznością, dzięki której powinny pozostać sprawne latami.
Zwróć uwagę na osadzenie listew w stelażu
Niektóre z tańszych stelaży do łóżek nie posiadają listew osadzonych w uchwytach. Z tego powodu lepiej unikać tych najtańszych modeli. Takie listwy są połączone ze sobą mocnym paskiem, lub są też zamocowane na stałe. Sprawi to, że w razie zepsucia się jednej z nich prawdopodobnie do wymiany będzie cały stelaż. Początkowa oszczędność może więc przynieść nam zdecydowanie wyższy koszt w późniejszym czasie. Tanie stelaże zwijane mają jednak jedną zaletę. Możemy je łatwiej transportować, co bez wątpienia może być przydatne, jeśli np. częściej się przeprowadzasz. Możesz też wybrać stelaże z elementami gumowymi lub metalowymi.
Pamiętaj, aby dobrze dobrać wymiary!
Choć wydaje się to oczywiste, warto o tym czasem pomyśleć o raz za dużo niż za mało, ponieważ źle dobrany stelaż może po prostu sprawić nam więcej kłopotów. Dobrze zmierz wymiary własnego łóżka. Warto to zrobić nawet jeśli podaje nam je producent. Czasem drobne wahanie wymiarów może sprawić, że stelaż nie będzie pasował. Przede wszystkim zmierz szerokość powierzchni spania, ale to nie wszystko. Zwróć także uwagę na wysokość łóżka, bo w przypadku tych niskich stelaże do łóżek odgrywają szczególnie istotną rolę. Niektóre z listew posiadają regularne twardości, co może być przydatne np. gdy czujesz, że nie potrafisz dopasować łóżka do siebie.
Wybierz stelaż regulowany, który pomoże Ci w zasypianiu
Na rynku istnieją stelaże, które pozwalają na regulację ręczną lub też za pomocą pilota. Dzięki temu będziesz mógł zmienić sprężystość posłania oraz jego twardość. Wybieraj te, które pozwolą Ci na regulacje podgłówka lub podnóżka, szczególnie jeśli masz problem ze snem. To także dobry pomysł dla osób, które odczuwają regularnie bóle pleców lub też mają problemy związane z np. refluksem i muszą spać na podwyższeniu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że stelaże bez możliwości regulacji są tańsze oraz łatwiejsze w użytkowaniu, co może również sprawić, że będą trwalsze. Ich ilość elementów jest mniejsza, a więc szansa na zepsucie się także jest niższa.
Dobierz stelaż do wagi swojego ciała
W przypadku stelaży do łóżka liczy się nie tylko rozmiar łóżka, ale też to, ile ważysz. Kupując stalaż do łóżka, należy więc zwrócić uwagę na to, jaką maksymalną wagę proponuje producent. Nie należy jej przekraczać. Jeśli z łóżka będzie korzystało zbyt wiele osób lub też domownicy okażą się zbyt ciężcy, może okazać się, że przedmiot po prostu pęknie i będzie trzeba go wymieniać. Niektóre ze stelaży wytrzymują nawet do 150 kg. Dotyczy to jednak jednej strony łóżka. W przypadku posłań dwuosobowych zwykle stelaż podzielony jest na dwie części i każda z nich ma przypisaną dla siebie wagę.