Dywany

Brak produktów dla wybranych kryteriów

Dywany niegdyś były absolutnym must have w każdym domu, później moda się trochę od nich odwróciła i ludzie z nich rezygnowali na rzecz eksponowania surowego piękna podłóg. Od kilku lat jednak na nowo cieszą się ogromnym zainteresowaniem ludzi, którzy na nowo odkrywają ich niewątpliwe zalety.

Dlaczego przyda Ci się dywan?

Dywany pełnią wiele rozmaitych funkcji. Pierwsza na myśl przychodzi oczywiście ta czysto dekoracyjna – i to jest prawda. Odpowiednio dobrany dywan sprawdzi się w każdym wnętrzu – tym nowoczesnym, klasycznym, artystycznym, utrzymanym w stylu art deco, glamour, skandynawskim i wielu innych. Dywany mają też funkcje czysto praktyczne. Dbają o stan podłogi, bo chronią ją przed zarysowaniami, wyciszają dane pomieszczenie, jeśli są antypoślizgowe to bronią też przed nieszczęśliwymi wypadkami, a także sprawiają, że w pomieszczeniu jest po prostu cieplej i można bez obaw siedzieć na podłodze.

Jak wybrać dywan?

To bardzo ważne, by właściwie wybrać ten element wyposażenia jakim jest dywan. Zasad jest tutaj naprawdę wiele. Warto zapamiętać choć kilka. Piękne wzorzyste dywany o skomplikowanym ornamencie być może prezentują się pięknie, ale tylko w dużych, przestronnych wnętrzach. W tych mniejszych ostre kolory i zbyt złożony, bogaty wzór może sprawiać przytłaczające wrażenie i zmniejszać optycznie pomieszczenie. Kolejną istotną kwestią jest jego wielkość. Niekoniecznie musisz decydować się na ten od ściany do ściany. Mniejsze, pomysłowo ułożone doskonale sprawdzą się, jeśli potrzebujesz wyznaczyć odpowiednie strefy w danym pomieszczeniu i optycznie powiększyć wnętrze.

W jakim pomieszczeniu sprawdzą się dywany?

Właściwie wszędzie dywany będą wyglądać dobrze. W pokoju dziecięcym, salonie, gabinecie, przedpokoju, sypialni, a nawet w kuchni czy łazience. Sztuką jest tylko wybranie odpowiednich. Te kuchenne niekoniecznie nadają się do salonu i na odwrót. Majestatycznego, grubego włochacza zostaw w sypialni, do łazienki wybierz dywanik antypoślizgowy. Dziecko ucieszy się z kolorowego, bajkowego. Dopasuj też go do charakteru danego wnętrza i spraw, by dopełnił jego styl.